Pomoc adwokata – nowe i stare długi

zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca
Zakręcarki Zalkin – solidne maszyny przeznaczone do masowej produkcji
Kwiecień 27, 2017
dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
Maj 1, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

Według jakich zasad działają firmy windykacyjne?

Pokaźna liczba spółek dochodzących wierzytelności jest zarządzana poprzez osoby, które zakończyły studia z prawa, lecz nie mają aplikacji. Stąd też mają ramową wiedzę z zagadnień polskiego prawa cywilnego. Uzyskiwanie przeróżnego rodzaju wierzytelności wymaga większego zainteresowania i zdolności, jakiego w zasadzie nie można osiągnąć przy użyciu innych strategii, jak w czasie stażu w kancelarii u odpowiedzialnych znajomych po fachu. Tutaj konieczny jest adwokat, który oczywiście będzie wiedział, które ruchy warto jest przedsięwziąć. Przedsiębiorstwa ściągające długi chętnie nie biorą dodatkowej „przedpłaty” oraz umawiają się wyłącznie na odsetek od zainkasowanego długu. Statystycznie jest to od 15% do mniej więcej 50% całkowitej kwoty. To bez wątpienia fakty dotyczące Odbiorców. Oni wcale nie muszą praktycznie niczego robić, poza oczekiwaniem na uiszczenie części wierzytelności poprzez omawianą instytucję. Zaś co w owym czasie ma miejsce z dłużnikiem?

Nierzetelne firmy, czyli tysiące wezwań do zapłaty

Musimy w aktualnym miejscu zidentyfikować dwie sprawy: gdy jakakolwiek osoba dopiero co została wierzycielem i zadłużenia przedawnione, których po prostu nie trzeba płacić. Jeśli chodzi o świeże wierzytelności, to trasat musi obligatoryjnie oddać niespłacone zobowiązania pod rygorem rozprawy sądowej, wręczenia decyzji, zarekwirowania wszelkich ruchomości i nieruchomości przez komornika i w konsekwencji sfinansowania dużo wyższej kwoty niż pierwotna. W drugim przypadku w ogóle nie powinniśmy spłacać zadłużenia – taką wskazówkę uzyskamy od jakiegokolwiek prawnika. Niestety większość przedsiębiorstw windykacyjnych nie wnosi już o uiszczenie omawianego zadłużenia, ale niepokoi wierzycieli negatywnymi konsekwencjami ich niespłacenia. Przeprowadzają to przy użyciu listów, jakie raz za razem wpadają do skrzynki na korespondencję, co najmniej kilkunastu informacji e-mail i nieustannych telefonów z numerów zastrzeżonych. Najczęściej komunikaty są nakreślone w taki sposób, aby trasat wpadł na to, że faktycznie powinien coś uiścić. Sporo w nich niejasnych dla „typowego zjadacza chleba” twierdzeń typu „inwestycyjny niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz zamknięty.” Co właściwie w niniejszej sytuacji trzeba zrobić?

Kiedy faktycznie mamy dług do zapłacenia

Wówczas musimy odebrać pozew o spłatę z sądu (jeśli zadłużenia uprzednio nie zapłaciliśmy). Pod żadnym pozorem pisma z sądu nie powinniśmy marginalizować, bowiem po pewnym okresie (uprawomocnienie) ma ono moc egzekucyjną. Gdy informacje ujęte w pozwie są niepoprawne albo załączono do pozwu nieuczciwe materiały – tym bardziej musimy odpowiedzieć. Wierzyciel ma prawo się asekurować, np. kiedy doszło do unieważnienia wierzytelności. W niniejszej okoliczności należałoby skorzystać z usługi prawnej albo iść do wyszukanej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która wyjaśni nam, jakie propozycje będą najskuteczniejsze. Cesjonariusz, który dochodzi własnych należności, posiada obowiązek pokazać w procesie sądowym dowody, przykładowo zarejestrowany mandat za jazdę komunikacją miejską bez biletu.

Prosta sytuacja z długami przedawnionymi

Spółki dochodzące wierzytelności nie mają wcale najmniejszych upoważnień. Ma je trybunał, sekwestrator, obrońca – jednak nie spółka zajmująca się inkasowaniem przestarzałych długów. Jeśli zatem przyjęliśmy zawiadomienie do zapłaty od wspomnianego podmiotu, nie można wykonywać takich ruchów:

1. Krótko mówiąc nie wolno reagować na dokumenty, e-maile i telefony, bowiem będzie to równoważne z istnieniem zadłużenia (którego absolutnie nie musimy opłacać)

2. Jeżeli taka instytucja umawia się telefonicznie, powinniśmy koniecznie wiedzieć, iż całkowita debata będzie nagrana – a to czasami może tylko dać negatywne konsekwencje. Absolutnie nie dawajmy się nagrywać, wcale nie wchodźmy w jakiekolwiek konwersacje z windykatorami pracującymi w BOK. Zwyczajnie przerwijmy połączenie, zwłaszcza jeżeli nie jest widoczny konkretny numer telefonu.

3. Mówiąc w skrócie nie dajmy się terroryzować! W sytuacji nieaktualnych zadłużeń nigdy nie adresujmy podań odwoławczych, próśb wyrównywania długu rozłożonego na raty, oferty odroczenia terminu wypłaty długu etc. Nie dajmy się również nabrać na pertraktacje, a więc „promocje” oraz „rabaty” dotyczące nieistniejących zadłużeń.

4. Nie wysyłajmy żadnej kwoty na rachunek bankowy spółki windykacyjnej, chociażby jednej złotówki. Gdyż wkrótce zacznie się cała machina dochodzenia wierzytelności. Spłacenie chociażby niezwykle niewielkiej sumy jest równoznaczne z tym, że dług respektujemy.

5. W przypadku kiedy wyjęliśmy ze skrzynki skomplikowane zawiadomienie, zwróćmy się do adwokata, który wyjaśni nam indywidualne jego elementy.

Powinniśmy jeszcze pamiętać o tym, iż wierzytelności przedawnione możemy zapłacić dobrowolnie. Pieniądze nie znajdą się jednakże na rachunku bankowym prawdziwego pożyczkodawcy, lecz instytucji, która ten dług w późniejszym czasie kupiła. Należałoby w tym przypadku zadać sobie istotne pytanie: czy to się opłaca? Sfinansowanie pierwotnemu pożyczkodawcy przestarzałego zadłużenia ma sens, ale płacenie placówkom, jakie od siebie wzajemnie zakupują długi oraz liczą na duży dochód – prawdopodobnie nie. Zwłaszcza, że część aprobuje liczne pogwałcenia polskiego systemu prawnego.

Jeżeli zaintrygował Cię ten materiał i planujesz zobaczyć, jak między innymi prezentuje się specjalistyczna strona pełnomocnika, możesz kliknąć tu – Adwokat Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok