Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – porady, analizy
Listopad 28, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – zalety
Grudzień 16, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Dzieci uwielbiają zabawę. Dzięki przeróżnym grom nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to świetny patent na spędzenie wolnego czasu. Są one świetną alternatywą piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wyczarować inspirujące miejsce do gier dla szkrabów, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak kluczowy jest profesjonalny dobór barw oraz tematów przewodnich wykorzystanych w salach zabaw. Otoczenie można na dodatek ubarwić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Barwy w otoczeniu dziecka mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one działać na rozwój szkraba: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór kolorów i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa brzdąc podczas malowania czy rysowania, najczęściej obrazuje jego stan emocjonalny. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i wiele więcej

Miejsce zabaw można pomalować jednym kolorem. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj widoczne są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Opcji jest wiele. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Pixar i DreamWorks. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na wystrój bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy kreatywność malucha. Obrazki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Jeżeli wybierzemy jako temat przewodni rysunku przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Murale dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – co z farbami?

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, iż wśród dzieci są też alergicy. Dlatego tak istotny jest wybór bezpiecznych produktów.

Zalety

Zastosowanie tego typu rysunku jako dekoracji wszystkich sal do gier to doskonały plan na zaistnienie na tle konkurencji, a w dzisiejszych czasach ma to kluczowe znacznie. Brzdące zwrócą uwagę na ciekawe motywy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy ukryć jej braki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu malarzy artystów proponuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Wszystko o malarstwie artystycznym —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok