Paintball laserowy – zalety

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom
Listopad 29, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom
Grudzień 22, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Obecnie ludzie coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie satysfakcjonuje nas już tradycyjne wyjście na wódkę, czy na imprezę. Przykładem niestandardowej idei na przyjemną integrację grupy pracowniczej albo spędzenie czasu w gronie kolegów stał się paintball. Niektórzy entuzjaści tej pełnej adrenaliny rozgrywki wybrali laser tag – nierzadko tytułowany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów opisujących proces zwiększenia fali rozgłosu paintballa laserowego. Na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie znamy niebagatelne różnice między obiema dziedzinami rozrywki. Od czego zaczniemy? Po pierwsze – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga tradycyjnej amunicji, która towarzyszy nam w popularniejszej formie paintballa, i dzięki temu odczuwany dyskomfort wyeliminowano. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, ale niezależnie od tego – ostrzeliwanie wiązką światła ma swoje niezaprzeczalne plusy.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego ogarnia zarówno spotykających się na arenie jak i otoczenie. Nie jesteśmy zobowiązani stosować szczególnych materiałów zabezpieczających teren, a samej batalii może towarzyszyć publiczność, usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca akcji.

Ktoś słusznie spyta – co w kwestii światła, które emituje broń, z której korzystamy przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, kompletnie przyjaznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu uczestnicy oraz publiczność poczują się komfortowo.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich musimy przeanalizować sprawę dotyczącą ubioru. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i wspaniała zabawa związane są z wymaganymi zabezpieczeniami oraz grubymi mundurami. Przede wszystkim to grube ubranie będzie nam przeszkadzać, kiedy rządzi solidny upał w lipcu czy sierpniu. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Strój musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, dzięki czemu czujemy luksus oraz beztroskę podczas zmagań.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – poszerza się gromada przyszłych graczy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie jest odpowiedni dla dzieci, a jeśli dopilnują należytych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – choć nierzadko firma może poprosić o niezbędne specjalne oświadczenie od rodzica. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zgadujemy, że spory ułamek czytających choć raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Dziś laser tag powoduje, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Pamiętajcie o jednym – w rozgrywce paintballu laserowego nie obowiązuje zasada, że po pierwszym trafieniu kończy się wasza przygoda. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Profesjonalna firma mająca w swoim menu grę w paintball laserowy z dużą dozą prawdopodobieństwa chce odwzorować broń, używaną przez militaria z naszego kraju albo zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Oczywiście nie licząc tego, czym powalczymy, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub eliminacji. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wyposażenie ekwipunku w niestandardowe rozwiązania, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia gry i poczucia się jak wieloletni zawodnik wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag teraz możecie spotkać w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

Paintball laserowy na każdą okazję

Analizowaliśmy już niemało atutów laser tagu. Wszystkie one, w parze ze stosunkowo konkurencyjnymi cenami powodują, iż ten typ rozrywki stał się wspaniałym pomysłem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w otoczeniu dobranej braci, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Na ten moment sama balanga w klubie nie musi być wszystkim, a taka męska batalia zestawi świetną zabawę z dobrze dobraną dawką mocnych wrażeń, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Następnym walorem staje się to, iż paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Paintball laserowy jest także polecana nauczycielom, gdy chcą przygotować zaskakującą dla innych godzinę WF-u czy rozkręcić młodszemu pokoleniu obóz.

Pamiętajcie o jednym – gros oferujących paintball będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a jak spojrzymy na rosnącą modę na paintballa laserowego, należałoby zapewnić sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy już mamy ustaloną godzinę, powinno się przyjcie trochę przed terminem i zapoznanie się ze standardami, obowiązującymi na obszarze obiektu oferującego rozgrywkę. Kiedy już ogarniemy szczegóły, nie będzie sentymentów i ruszy wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok