Depilacja laserowa – zabieg dla każdego

Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
Marzec 15, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 17, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – zapewne każda z Was słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym czym jest hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę daleko wschodniej religii, choć w ogóle to określenie nie jest powiązane z bóstwami jak i magią. Hirsutyzm to dolegliwość na którą cierpi wiele dziewczyn na całym świecie. Jest to medyczny termin opisujący zwyczajnie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą mogą chorować na tą dolegliwość, aczkolwiek spora liczba mężczyzn cieszy się dość obfitym futerkiem. Dla pań tymczasem to absolutny dramat.

U pań cierpiących na hirsutyzm włoski rosną w przesadnej ilości na przeróżnych partiach ciała – w okolicach intymnych, na nogach i co gorsza na brodzie. Musicie potwierdzić, że włosy na atrakcyjny, żeńskiej twarzy nie wyglądają stylowo i kusząco. A w sumie każda z nas pragnie być pociągająca i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa skutecznie i bez bólu usuwa zbędne owłosienie z dowolnej partii ciała. Jest to zabieg niezawodny, zwłaszcza polecany osobom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej szczególnej dolegliwości, oddziałując na komfort pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, koniecznie zaznajom się z poniższym poradnikiem mówiącym o przebiegu epilacji, jak i samego hirsutyzmu.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm uzewnętrznia się chorobliwym owłosieniem w różnych miejscach. U dziewczyn z tym schorzeniem, czarne włoski wzrastają nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach intymnych, ale również na buzi, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm stwierdzany jest jako defekt kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest produktem ubocznym zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u pięknej 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Żeński organizm uwalnia za równo estrogeny ( żeńskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Czasem zdarza się, że w efekcie zaburzenia gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają wydzielać zbyt dużo hormonów płci męskiej. Skutkiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, jak i w nietypowych miejscach. Pozostałymi przyczynami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pokazanie się nadmiernego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej są odpowiedzialne również sterydy (używane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku zauważenia pierwszych symptomów hirsutyzmu zaleca się spotkanie u ginekologa. Po gruntownym badaniu poświadczy on diagnozę i przepisze stosowne preparaty, lub oznaczy, że nadmierne owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wówczas najdoskonalszym wyjściem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. W trakcie paru sesji raz na dobre pozbędziesz się przeszkadzających Ci włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym wyłącznie do dziewczyn narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że epilacja laserem całkowicie eliminuje włosy z jakiejkolwiek partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy twierdzą, że jest to metoda bezbolesna. Właściwe nastawienie aparatury do specyfiki skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak odporne są Twoje włosy. W sumie efekt finalny jest taki – dogłębne usunięcie włosów i gwarancja, że włoski nigdy nie powrócą.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi fachowa nazwa) laser przesyła wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest trwałe zniszczenie struktury włosa, który przestaje dojrzewać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Spowodowane jest to ciągiem rozwoju włosa. Promień lasera pochłaniany jest wyłącznie przez włoski, które wyczuwalne są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają wymaganej ilości wysyłanego promieniowania właściwej do ich osłabienia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak wspomina wiele pań, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Ciemne włosy rosnące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie szokuje nas, że panie z hirsutyzmem wybierają tą korzystną formę kuracji. Depilacja laserem to nie tylko zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich kobiet, u których zbędne owłosienie przynosi spore kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich pań, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może pragniesz po prostu wyeliminować owłosienie dla własnej wygody? W każdym razie umów się na spotkanie w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów estetycznych, gabinet dostarcza profesjonalną depilację laserową z zastosowaniem nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Pragniesz mieć ładną i dopieszczoną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok