Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!

Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – zaufaj ekspertom
Grudzień 22, 2017
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 4, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Zwiększenie aktywności na pływalni może znacząco usprawnić naszą sprawność fizyczną. Nie jest to specjalnie odkrywcze zdanie, lecz nadal sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy jak dużo korzyści otrzyma, gdy zapisze swojego brzdąca na basen, np. na pływanie niemowląt albo samodzielnie uda się i skorzysta z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj bardzo wiele, a nie wiążą się one z jakimiś wielkimi kosztami.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wiele par głowi się, jak zapewnić świeżo narodzonemu potomkowi zrównoważony i właściwy rozwój. Dobrym rozwiązaniem stanie się wysłanie Waszego malucha na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Po pierwsze dlatego, że opiera się ono na wzbogacaniu naturalnego rozwoju dziecka. Misją pływania niemowląt będzie w pierwszej kolejności podparcie odruchów płodowych, na których wykwalifikowany trener winien bazować. Misją każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest stworzenie właściwych obszarów dla Waszego brzdąca. Dziecko mające na koncie od 3 miesięcy do 36 miesięcy nie winno zabawić w basenie dłużej niż pół godziny, a temperatura winna wynosić ok. 32-33 Celsjusza. Zajęcia nie są zbyt trudne, i zawsze polegają przede wszystkim na frajdzie dla dzieci. Ojciec i matka muszą mieć gwarancję, iż pływanie niemowląt nie jest dla ich oczka w głowie czymś denerwującym. Jeżeli chcesz oddać swoje dziecko na proponowane w tym artykule lekcje, nie próbuj przyoszczędzić czasu na przejrzeniu opinii w internecie. Sprawdźmy też, czy kadra spółki proponującej zajęcia z pływania niemowląt spełnia nasze oczekiwania. Przecież w ich ręce trafi nasze ukochane maleństwo.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Proces zapoznawanie się z wodą wymaga poświęcenia przynajmniej 3-4 lat. Jak już nasze maleństwo ciut podrośnie, możemy go zacząć wdrażać w fazę przejściową między adaptacją do warunków panujących w wodzie, a konkretną długą lekcją pływania. Dla pociech w wieku od 3 do 4 lat, optymalne staje się kształcenie w oparciu o dobrą zabawę. Nadszedł moment na opanowanie zmian postawy, kwestii właściwego wślizgania się do wody i – co będzie dla nas szczególnie istotne, nauczenie się chwytów narzędzi pomocniczych.

Dla dzieci mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, zalecamy już ciut bardziej rozwijające zajęcia. Przyszła pora na szkolenia osobiście z nauczycielem w basenie i oswojenie się z kolejnymi etapami nauki pływania, jak np:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Eksperci uważają, że w tym wieku nasze pociechy powinny już przepłynąć swobodnie dystans dziesięciu metrów. Polecamy wybrać taki kurs, który kończy się weryfikacją umiejętności.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepszym modelem nauki pływania jest konsekwentne doskonalenie sprawności. Dzieci, które skończyły 6 lat i za moment udadzą się do szkoły, powinny już być przygotowywane do szkolenia zaawansowanego. Zajęcia na sportowej pływalni mają służą przede wszystkim przyswojeniu wyznaczonych stylów pływackich, np. często spotykanego kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Zajęć na pływalni, takich jak nauka oraz poprawa umiejętności pływania nie powinna się wstydzić młodzież ani też dorośli. To dobrze o nas świadczy, że próbujemy ogarnąć coś czego z różnych powodów nie byliśmy w stanie zrobić w przeszłości. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz stan Waszego kręgosłupa i wiele więcej.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Wzmożona aktywność w wielu pływalniach – co może bardzo cieszyć – staje się ostatnimi czasy odczuwalnie modne. Przykładem mogą być sesje aqua fitness, na jakie w dzisiejszych czasach chodzi ogrom przedstawicielek płci pięknej. Prawdę mówiąc, nikogo nie powinno to dziwić – skupienie dźwięków, ruchu i wody może, przy regularności, dać nam naprawdę fajne rezultaty. Aqua Fitness jest także bezpieczny oraz niezwykle uniwersalny. Woda ogranicza efekt ciążenia, a jeśli postawimy na renomowany ośrodek zapewniający przykładowe warsztaty – wtenczas specjalistyczny sprzęt, w który ośrodek jest wyposażony sprawi, iż będą mogły w nich uczestniczyć osoby kontuzjowane albo też nie czujące się najlepiej w pływaniu.

Radość, którą dają aktywne warsztaty przy muzyce to jedno, lecz basen to oprócz tego wspaniałe podłoże do rehabilitacji. Dzięki treningom da się w odczuwalny sposób wspomóc rehabilitację standardową u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Małoletnim będziemy polecać też pływanie korekcyjne, które może pomóc w walce z nieprzyjemnymi wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego niezbędne są najważniejsze sprawności pływackie. Dobrze by było zacząć od konsultacji z kimś obeznanym w tej dziedzinie. To on najlepiej opowie o tym, które urazy można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej?

Osoby, którym przypadły do gustu warsztaty w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy stała się koncepcja Halliwick, czyli metoda uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach w wodzie. Jest on przeznaczony dla instruktorów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy pragną prowadzić zajęcia z osobami z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Odbycie takiego szkolenia daje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak już zdążyliśmy pokazać, ofert dotyczących spędzania czasu na basenie jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. W dzisiejszych czasach miasta i większe miejscowości często oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok